Humalaisen naisen toive toteutui, kun hänet pidätettiin häiriökäyttäytymisestä Newbridgessä, Etelä-Walesissa. Ennen pidätystä nainen, joka pyysi toistuvasti viranomaisia laittamaan hänet rautoihin, ehti puhella tuhmia ja yrittää twerkata poliisia vasten.
Tilannetta sivusta seurannut Liam Sammars, 17, kuvasi perjantai-iltana sattuneen välikohtauksen. Vahvassa humalatilassa oleva nainen painoi kahteen kertaan takapuolensa miespuolista poliisia vasten ja yritti twerkata. Poliisi työntää naisen etäämmälle, jolloin tämä menettää tasapainonsa ja kompuroi etäämmälle. Kun poliisi kysyy, voisiko nainen jatkaa matkaansa, tämä vastaa:
- En! Odotan, että sinä pidätät minut. Pidätä minut k*rvälläsi.
Toisella yrityksellä nainen saa vihdoin toiveensa toteutumaan.
- Kyllä, beibi, nainen huutaa, kun häntä laitetaan rautoihin.
Toisen silminnäkijän mukaan nainen oli aiemmin kierrellyt kyselemässä läheisen kebab-ravintolan asiakkailta, haluaisivatko nämä kolmen kimppaan hänen kanssaan. Poliisin soitti paikalle ravintolan omistaja, jota nainen oli myös yrittänyt iskeä.
Putkayön lisäksi nainen sai 90 punnan, eli reilun sadan euron sakot.
Lähde: The Sun