Viime kauden Tanssii tähtien kanssa -voittaja ja kisan nykyinen juontaja Ernest Lawson, 34, ihastuttaa lapsuuskuvassaan.
Lue myös: TTK-juontaja Ernest Lawson harvinaisessa suutelukuvassa: "Pusu ei katso ikää"
Ernest Lawson julkaisi itsestään suloisen lapsuuskuvan, jossa hän hymyilee iloisesti. Otoksessa pikku-Erkku esittelee diplomiaan ja mitaliaan kameralle.
- Ennen TTK’ta mun edellinen voitto yhtään mistään tais tulla vuoden 1998 Oulunsalo-Cupista. En pelannu montaa minuuttia, mutta pitäähän joukkueessa vaihtopelaajiakin olla, Ernest kirjoittaa Instagram-päivityksessään.

"Voittajat on voittajii"
Päivitys sulostutti somessa.
- Voi miten onnellinen pikkuErkku, kirjoitti yksi kommenttiosiossa.
- Voi ku söpö, ihasteli toinen.
- Ihana pieni miäs (sydän) Kuvasta päätelleen ole maailman onnellisin ollut tuolloin, jokaisen pitää kyllä joskus saada jotain voittoja. Oli ne sitten isoja tai vähän pienempiä, mutta erittäin tärkeitä, analysoi kolmas.
- Voittajat on voittajii - isoina ja mineinä! Kentällä ja parketilla! tsemppasi puolestaan muotiguru Sami Sykkö.