Malli ja mediapersoona Sabina Särkkä kertoo itsetuntoaan hivelevästä museokäynnistä.
Arkistovideo: Näin tanssivat Sabina Särkkä ja Sanna Marin
34-vuotias Sabina Särkkä kertoo kohtaamisesta, mikä nostatti hänen itsetuntoaan. Sabina fiilisteli asiaa sosiaalisessa mediassa.
- Ihana itsetunnon boosti, kun tänään kysyttiin museossa, että oonko alle 25-vuotias, Sabina paljasti keskiviikkona (1.2.) Instagram-tilillään.
Pitkäsääri ei kuitenkaan valehdellut ikäänsä, jolloin hän olisi säästänyt rahaa.
- Olisin saanut lipun edullisemmin, mutta ei pystynyt valehtelee, Sabina totesi sydämien kanssa.
Lue myös: Taas uusi kohuvideo Sanna Marinista: pääministeri kiehnäsi kuumasti Sabina Särkän kanssa
Sabina muistetaan myös 37-vuotiaan pääministeri Sanna Marinin (sd.) bilejoukoista.
Sabina on tullut tunnetuksi Miss Suomi -kisojen perintöprinsessana vuodelta 2012. Sittemmin hän on esiintynyt lukuisissa tosi-tv-ohjelmissa, kuten Viidakon tähtöset, Selviytyjät ja Myyrä. Nykyään hän elättää itsensä somevaikuttajana.

Menestyvä yritys
Sabina perusti vuonna 2021 Sabina Media Oy:n, ja firma on huomattavan kannattava.
Ensimmäisellä, vain kahdeksan kuukautta kestäneellä tilikaudellaan putiikki ylsi 178 000 euron liikevaihtoon ja 93 000 euron voittoon.
Täydellä tilikaudella liikevaihtoa olisi tullut todennäköisesti yli 250 000 euroa.
Yhtiön kannattavuus perustuu ainakin osittain siihen, että firmalla on henkilöstökuluja vain 27 000 euron edestä.
Firman tiedoista paljastuu myös yllättävä yksityiskohta: Sabina Median hallituksessa istuu myös entisen missikaunottaren ex-mies Ossi.
Lue myös: Yli 1 000 euroa yöltä! Sara Sieppi ja Sabina Särkkä lähtivät ökyreissuun ulkomaille