Muotisuunnittelija Tommy Hilfigerin, 65, Floridan-kotiin astuessa aurinkolasien käyttö on suositeltavaa.
Värien lähes kaoottista räiskyntää on kolmessa kerroksessa. Hengähdystauon graafisilta kuvioilta ja energisiltä väreiltä saa vain livahtaessaan valkoiseen eteishalliin tai mustavalkoiseen keittiöön.
"Seksikäs koti"
Tommy sekä vaimonsa, ex-malli ja suunnittelija Dee Ocleppo, 47, ovat laittaneet persoonallisen rantatalonsa myyntiin 27 miljoonalla eurolla.
– Hilfigerit ovat suunnitelleet loistokkaan ja seksikkään talon, jossa he voivat esitellä taidekokoelmaansa ja luoda 1960–1970-lukujen värikkään tunnelman, Jill Hetzberg The Jills -kiinteistönvälitystoimistosta kuvailee.
Julkkisten osoitteessa
Hilfigerien talo sijaitsee arvokkaalla tontilla, julkkisten suosimalla Golden Beachillä Miamissa.
– Tämä on todella uniikki, vaikuttava löytö. Täydellinen luksusostajalle, joka nauttii tasokkaasta rantaelämästä, kiinteistönvälittäjä sanoo.
Aikuisten leikkikenttä
Huvilassa on seitsemän makuuhuonetta ja 12 kylpyhuonetta, kotiteatteri, hissi ja baari diskopalloineen.
– Talo on suunniteltu legendaarisen yökerhon, Studio 54:n tyyliin, välittäjä kehuu.
Kuntosali on kuin aikuisten leikkikenttä, jonka keskipisteenä on retroautoa muistuttava biljardipöytä.
Maiseman vaihto
Suunnittelijapariskunta osti rantatonttinsa neljä vuotta sitten. Suosittu sisustussuunnittelija Martyn Lawrence Bullard loi tarkoituksella kodin yliampuvan ilmeen.
Huhujen mukaan Tommy ja Dee luopuvat kodistaan, koska viettävät enää harvoin aikaansa Golden Beachillä. Uusi koti on jo kiikarissa Palm Beachiltä tai Los Angelesista.