Britannian X Factorissa Saara Aallon mentorina toiminut Sharon Osbourne liikuttui kilpailun finaalissa kertoessaan ohjelman pelastaneen hänen syksynsä.
Sharonille kulunut vuosi on ollut raskas. Hänen aviomiehensä, rokkari Ozzy Osbourne jäi keväällä kiinni uskottomuudesta aiheuttaen pariskunnalle pahan aviokriisin. Sharon suunnitteli avioeroa, mutta hän päätti antaa miehelleen uuden mahdollisuuden.
Britannian X Factor tuli mediapersoonan mukaan hänelle täydellisellä hetkellä.
− Kohokohtani tältä kaudelta on se, että palasin ohjelmaan. Se tapahtui hetkenä, jolloin minun oli saatava pitää hauskaa, ja rakastin jokaista hetkeä, Sharon sanoi liikuttuneena.
Uusivat vihkivalansa
Sharon paljasti The Sunille, että Ozzy haluaa uusia parin vihkivalat. Sharon ja Ozzy ovat olleet naimisissa 34 vuotta.
− Ozzy on pyytänyt, että uusisimme vihkivalamme, ja se haluan tehdä sen. Olen onnellinen, ja totta puhuakseni se on ainoa joululahjatoiveeni.
Sharonin mukaan pariskunnat pitävät toisiaan liian helposti itsestäänselvyyksinä.
− On helppoa pitää toista itsestäänselvyytenä. Olemme olleet naimisissa todella pitkään. Siinä ajassa on oltava ylä- ja alamäkiä.