Tämä tanssija on uusi Salkkari-tähti - katso paljastavat kuvat!

Scandinavian Hunks -tanssiryhmässä esiintyvä Petteri Avilia on uusi Salkkari-tähti.
- Kuvaukset ovat osaltani ohi, mutta kyse on suurehkosta roolista. Olin kuvauksissa mukana koko viime syksyn, Petteri kertoo Seiskalle.

Hänet nähdään sarjassa baarimikkona työskentelevänä Lukana.
- Sopeutuminen tiskin taakse tuntui luonnolliselta, sillä olen personal trainerin töiden lisäksi työskennellyt ravintola-alalla.

Petteri on aiemmin työskennellyt avustajana tv-sarjoissa ja elokuvissa sekä tehnyt roolin indie-elokuvassa Spyro, jossa hän pääsi eläytymään tulidemonin rooliin.

Petteri aloitti suositussa Scandinavian Hunks -tanssiryhmässä samoihin aikoihin kuin Salatut elämät -sarjassa.
- Olen tanssinut ryhmässä viime syksystä lähtien. Päädyin ryhmään ihan perinteisen hakuprosessin kautta. Se tuntui heti omalta jutulta, sillä rakastan esiintyä ja olla yleisön edessä. Se on mahdollisuus elättää itsensä asialla, josta itse todella nauttii.

Lihaksikkaan kropan omaava Petteri on vaitonainen suhdestatuksestaan.
- Sitä en halua paljastaa, Petteri kertoi Seiskalle.
KUVAT INSTAGRAM, FACEBOOK JA SEISKAN ARKISTO
KATSO MYÖS:
Hunksien riveissä kuohuu - julkkistanssija poistettiin riveistä!
Hunks-uros yllätti: näin nousee nainen - video!
Miten Scandinavian Hunks syntyi?
Testaa tietosi: Uuh mama, tunnistatko nämä hottis-Hunksit vain vatsalihasten perusteella?