Parrakas nainen: Parta saa minut tuntemaan itseni seksikkääksi!

Parrakas nainen: Parta saa minut tuntemaan itseni seksikkääksi!
Parrakas nainen: Parta saa minut tuntemaan itseni seksikkääksi!
Mainos
Mainos päättyy

23-vuotiaan brittinaisen Harnaam Kaurin dramaattinen karvankasvu alkoi 11-vuotiaana, kertoo Huffington Post.

Kuten arvata saattaa, seuraukset olivat ikävät.

- Minua kiusattiin todella paljon. Koulussa minua kutsuttiin "partafriikiksi" (engl. beardo) ja "naismieheksi" (engl. shemale, sheman), Kaur kertoo Mirrorille.

Kaur sai jopa tappouhkauksia internetissä.

Harnaam Kaur yritti poistaa partaansa kaikin tavoin: ajamalla, vahaamalla, valkaisemalla - turhaan. Taistelu karvoja vastaan jatkui vuosien ajan, kunnes Kaur löysi lopulta yksinkertaisen, joskin vaikean avun: hän oppi hyväksymään itsensä sellaisena kuin hän on. Siinä auttoi kääntyminen sikhiläisyyteen, sillä kyseinen uskonto muun muassa kieltää karvojen leikkuun.

Mainos
Mainos päättyy

Nyt Harnaam Kaur antaa parran kasvaa, mutta hän myös meikkaa ja käyttää jalokiviä ja naisellisia vaatteita.

- Tunnen itseni naisellisemmaksi ja seksikkäämmäksi ja uskon sen myös näkyvän. Olen oppinut rakastamaan itseäni sellaisena kuin olen, eikä mikään voi enää horjuttaa minua, Kaur kertoo Metro-lehdelle.

Katso video Harnaam Kaurista alta!

KUVA: YOUTUBE

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan