Justin Bieber siirsi sekoilunsa uusiin sfääreihin

Justin Bieber siirsi sekoilunsa uusiin sfääreihin
Justin Bieber siirsi sekoilunsa uusiin sfääreihin
Mainos
Mainos päättyy

Viime aikoina lähinnä ulkomusiikillisiin tempauksiin keskittynyt teinitähti Justin Bieber yllättää jälleen.

Laulaja on viimeisimpänä julkkiksena liittynyt Sir Richard Bransonin Virgin Galactic -avaruuslento-ohjelmaan, jossa ovat jo mukana esimerkiksi Leonardo DiCaprio ja Ashton Kutcher ja väitteiden mukaan myös Brangelina eli Angelina Jolie ja Brad Pitt.

Itse Sir Richard toivotti Justinin ja tämän niin ikään lentoon lähtevän managerin Scooter Braunin joukkoon iloiseen Twitterissä:

- Onnittelut, ylhäällä nähdään, Sir Richard toivotti.

- Kuvataan musiikkivideo AVARUUDESSA, Justin intoili puolestaan omassa twiitissään.

Mainos
Mainos päättyy

Tähti maksoi nyt 190 000 euron varausmaksun, jolla hän saa etuoikeuden avaruuslennolle, kun ne alkavat. Tuhti summa on pikkurahoja teinitähdelle, jonka omaisuus arvioidaan jo yli 80 miljoonan euron arvoiseksi. Nykytiedon mukaan ensimmäinen lento, joka on tietysti varattu Sir Richardille perheineen, tehdään tämän vuoden lopussa.

Justin Bieber on tänä vuonna kerännyt paljon huomiota muilla kuin musiikillisilla ansioillaan. Vastikään hän suututti eläintensuojelijat hylkäämällä lemmikkiapinansa lentokentälle. Teinitähti on myös ottanut yhteen paparazzien kanssa ja Ruotsissa poliisi löysi hänen kiertuebussistaan huumeita.

Katso: Justinin väitetään saaneen lapsen faninsa kanssa.

Lue myös: Justin kiukustutti naapurinsa kaahailemalla asuinalueellaan.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan