Johanna Tukiainen häädettiin - koira juoksee pitkin Jollasta!
Kohublondi Johanna Tukiainen häädettiin poliisivoimin eilen 8. syyskuuta hänen vanhempiensa Jollaksen-asunnosta. Johannan isä Markku Tukiainen vaati tytärtään muuttamaan asunnosta viime viikolla julkisemassaan Facebook-kirjeessä.
Markku-isän koskettava kirjoitus Tuksusta: Toivon, ettei ole liian myöhäistä!
Seiska kävi maanantaina (9.9.) Jollaksessa, jossa oli jo silminnähden rauhallista. Ainoastaan Tuksun Nassu-koira hortoili pitkin Jollaksen katuja - yksin.
Vielä tänä aamuna Johanna vakuutti Seiskalle asuvansa vanhempiensa asunnossa.
- Ei meidän isä yksin päätä Jollaksen-asunnon asioista. Äidillä taitaa olla itse asiassa vielä enemmän päätösvaltaa kuin isällä ja äiti on miun puolellani. Ei meidän isä ole mikään ylipappi. Hän on ihan seonnut ja häneltä tulee ihan ihmeellistä tekstiä. Isä on sairastunut kaksi tai kolme kertaa aikaisemminkin psykoosiin ja alkaa taas näyttää siltä, Johanna kommentoi.
KATSO MYÖS: