Perintöprinsessa Eevi Ihalainen kilpailee tänään Miss International -finaalissa: Minua jännittää todella paljon! – Miss Suomi saapui kannustamaan missisiskoa paikan päälle!

Eevi Ihalainen
Mainos
Mainos päättyy

Miss Suomen perintöprinsessa Eevi Ihalainen havittelee tänään kirkkainta kruunua Miss International -kilpailussa. Finaali alkaa pian Japanissa.

Seiska on paikan päällä seuraamassa kilpailua. Eevi kertoo Seiskalle jännittävänsä finaalia.

- Fiilikset ovat superhyvät! Minua jännittää aika paljon. Jännitys on hyvin erilaista kuin Miss Suomi -kilpailuun osallistuessa. Odotukset ovat korkealla, mutta tärkeintä on kuitenkin ollut, että olen päässyt kokemaan tämän kokemuksen, Eevi kertoo Seiskalle juuri ennen finaalin alkamista.

Eevi kertoo, että parasta Miss International -kilpailussa on ollut eri kulttuureihin tutustuminen.

- Olen päässyt tutustumaan kilpailijoihin eri puolilta maailmaa, Eevi kertoo.

Mainos
Mainos päättyy

Paikan päällä Eeviä on kannustamassa myös Miss Suomi Alina Voronkova ja missimanageri Aleksandra Kantola.

Mainos
Mainos päättyy
Ladataan