Kohukaunotar Suvi Pitkänen salaperäisenä opinnoistaan - valmistui kiitettävin numeroin: "Kiva kun uurastus palkitaan"

Kohukaunotar Suvi Pitkänen kertoo tuoreissa Instagram-päivityksissään valmistuneensa koulusta.
Kohukaunotar ei kuitenkaan suostunut kommentoimaan Seiskalle, mitä alaa opiskelee. Pienen selvityksen jälkeen selvisi, että Suvi on opiskellut kauneudenhoitoalan tutkinnon, josta valmistutaan yleensä kosmetologiksi.
- Kiitos yhteydenotosta, mutta nyt ei ole aikaa vastailla. Tällee loppuvuodesta aika kiirusta opintojen kanssa, Suvi viestitti.
Suvi julkaisi Instagram-tilillään kuvan todistuksesta.
- Tämä paperi noilla numeroilla tekee minut hyvin onnelliseksi, Suvi kirjoitti kuvaan englanniksi.
Kuvassa koreilee todistus kiitettävillä numeroilla.
Kohukaunotar kertoo Instagramissa myös palauttaneensa opinnäytteen viime tipassa. Instagramin Storiesissa julkaistusta kuvasta selviää, että hänen aiheenaan oli "Kemialliset kuorinnat ihonhoidossa".
- Huh, oppari palautettu tänään. Ja perus juttu, Murphyn laki: kun yks asia menee vinoon niin menee kaikki. En edes viitti aloittaa kertomaan kun ette kuitenkaan uskoisi. Jokatapauksessa onnellinen loppu, oppari päättyi kansiin ja tuli palautettua huikeat 7min ennen deadlinea! ..Mikä parasta,kotona mua odotti positiivinen päätös stipendi rahan myöntämisestä. Kiva kun uurastus palkitaan mutta voin kertoa että kun tää projekti on saatu päätökseen niin hetkeen mua ei kyllä minkään koulun penkillä näy, Suvi kirjoittaa.